FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Album Download

Strona Główna

Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Anime / Mangi
Autor Wiadomość
Laguna 
szary pan ;)

Wysłany: 2008-03-11, 21:35   Anime / Mangi  

Hello =)

Na forum zaczyna powiewac pustka.

Poki nie mamy zadnego serwera, nie mam nic do roboty nad fabula do serwera Artemisa, zaczalem ogladac anime. Wpadam z zapytaniem czy ktos z was (procz Gq) takze lubuje sie w tych "srodowiskach"? Czy macie godne uwagi tytuly?
Z mojej strony polecam:
Bleach - ostro ogladam =)
Death Note - po pierwszym odcinku pieknie sie zapowiedzialo, recenzje z pozytywna ocena zachecaja do ogladania.
Wolf's Rain - piekne anime, poruszajace.
Gunslinger Girl - troche lzejsze, ale ciekawe (Japonia we Wloszech ;) )
Neon Genezis Evangelion - od ktorego zaczalem przygode z anime, ciekawy, brutalny i cholernie trudny do zinterpretowania.
Co do mang, jestem swiezy w temacie, ale ciekaw :]

Jakies wasze propozycje?

PS: I prosze, anime (ciezko to nazwac prawdziwym anime) takie jak, Naruto, DBZ, Sailor Moon mnie nie interesuja. Wiec o tytuly takich typow nie prosze :) Wole cos ciezszego, z przekazem, do pomyslenia ;)

REKLAMA

Wysłany: 2008-03-11, 23:06     

Artemis

Wysłany: 2008-03-11, 23:06     

Laguna, każde Anime ma jakiś przekaz. Zmień lepiej temat na "kryminalne/horrorowate Anime", bo ty taki gatunek preferujesz. Ja akurat obejżałem wszystkie odcinki DBZ, część SailorMoona, Naruto oglądam czasem na Jetixie. I bardziej interesują mnie gatunki komediowe.

W Anime jest jak z filmami, różne gatunki dla różnych osobowości. Przykłady:

Dragon Ball, to Anime/manga bez większego przesłania, w założeniu ma pokazywać "walke dobra ze złem" oraz to, że nie warto być tym "złym" Pokazuje także, że życie bywa brutalne, a ludzie się zmieniają, dlatego warto dawać im szansę.
Akcja, walka dobra ze złem, przewidywalna fabuła, wątki komediowe.

Sailor moon - Anime głównie skierowane dla nastolatek i nastolatków które miewają różne problemy, opowiada o miłości, odwadze, poświęceniu, taki dragon ball ktory posiada rozbudowaną fabułę, zmniejszoną brutalność - za to pojawiają się wątki miłosne.
Problemy szkolne/nastolatków, komedia, walka dobra ze złem, rozbudowana fabuła(ujawnia wolno - wraz zrosnącą ilością odcinków).

Naruto też jest niczego sobie, i oglądalnością przebija każdy z tytułów które podałeś, DragonBall popularnością także przebija wszystkie z twoich wyżej wymienionych. Więc niestety jesteś w mniejszości.

A dla osób, które nigdy nie planuja obejżeć aktorskiej wersji Sailor Moona mam mały spoiler (ja oglądałem, kolega mi polecił)

Oryginalna wersja Aktorska Sailor Moon jest bardzo nieprzewidywalna, jedna z głównych bohaterek umiera na raka, i nie ma tam 'dobrego' zakończenia. Tytuowa boahterka zabija miłość swojego życia... a niedługo później świat zostaje rozwalony.
Ponadto - wiele faktów można rozumieć niejednoznacznie, tak jak to było np. przy Neon Genesis Evangelion. Ale czy ty chociaz ogladales NGE? bo tytuł źle podałeś ;P

I ostatnie - czy np. Straszny film, jest filmem? Albo komedia Głupi i głupszy? Chyba tak... Porównaj teraz Kiepskich, Lost, i Prison Break... czy napisał byś, że kiepskich ciężko nazwać jest prwadziwym serialem?^^ - to jest prawdziwy serial, ma inny przekaz, jest kierowany do innej grupy wiekowej etc. Ja osobiście nie lubie horrorów.. lubie za to kryminały i komedie :]
Ostatnio zmieniony przez Artemis 2008-03-12, 16:16, w całości zmieniany 1 raz  

Gerliszeq 
GerliszeQ ^^

Wysłany: 2008-03-12, 16:04     

Od siebie polecam Triguna... piękny film..;) fajna komedia.. z mang to D-Gray Mana polecam..;) na razie zatrzymalem sie na 3 tomie bo po polsku niema..:P jak sie cos przypomni to napisze..;)

Laguna 
szary pan ;)

Wysłany: 2008-03-12, 16:48     

Artemis napisał/a:
Laguna, każde Anime ma jakiś przekaz. Zmień lepiej temat na "kryminalne/horrorowate Anime", bo ty taki gatunek preferujesz. Ja akurat obejżałem wszystkie odcinki DBZ, część SailorMoona, Naruto oglądam czasem na Jetixie. I bardziej interesują mnie gatunki komediowe.

Wierze, ze nie ogladales dokladnie anime ktorych podalem, wiec nie Ci jest tutaj ocena.
Mimo brutalnosci niosa ze soba glebsza tresc moralna, najwazniejsze zyciowe decyzje, cos wiecej, niz tylko krew i wulgaryzm.

Artemis napisał/a:
W Anime jest jak z filmami, różne gatunki dla różnych osobowości. Przykłady:
Dragon Ball, to Anime/manga bez większego przesłania, w założeniu ma pokazywać "walke dobra ze złem" oraz to, że nie warto być tym "złym" Pokazuje także, że życie bywa brutalne, a ludzie się zmieniają, dlatego warto dawać im szansę.
Akcja, walka dobra ze złem, przewidywalna fabuła, wątki komediowe.

DBZ ogladalem za dzieciaka, nie powiem, podobalo mi sie. Ale fabula prosta jak drut, kazda akcje mozna przewidziec bez zadnych glebszych domyslen.

Artemis napisał/a:
Sailor moon - Anime głównie skierowane dla nastolatek i nastolatków które miewają różne problemy, opowiada o miłości, odwadze, poświęceniu, taki dragon ball ktory posiada rozbudowaną fabułę, zmniejszoną brutalność - za to pojawiają się wątki miłosne.
Problemy szkolne/nastolatków, komedia, walka dobra ze złem, rozbudowana fabuła(ujawnia wolno - wraz zrosnącą ilością odcinków).

Co do Sailor Moon- jesli chcialbym ogladac typ problemow nastolatkow i ich walke ze zlem, wlaczylbym se serie Power Rangers ^^ SM nie odbija od tego poziomu. Tyle, ze w SM, na szczescie, nie ma gumowych przeciwnikow i kartonowych mieszkan ;)

Artemis napisał/a:
Naruto też jest niczego sobie, i oglądalnością przebija każdy z tytułów które podałeś, DragonBall popularnością także przebija wszystkie z twoich wyżej wymienionych. Więc niestety jesteś w mniejszości.

Tutaj powiem krotko i na temat. Fabula jak w DBZ, glowny bohater totalny idiota... Moze tworcom chodzilo o stworzenie impulsywnego, egoistycznego bohatera, nie wiem. Ale z tego wyszedl taki mix, jaki mi sie nie podoba

Artemis napisał/a:
A dla osób, które nigdy nie planuja obejżeć aktorskiej wersji Sailor Moona mam mały spoiler (ja oglądałem, kolega mi polecił)

Oryginalna wersja Aktorska Sailor Moon jest bardzo nieprzewidywalna, jedna z głównych bohaterek umiera na raka, i nie ma tam 'dobrego' zakończenia. Tytuowa boahterka zabija miłość swojego życia... a niedługo później świat zostaje rozwalony.

Jesli smutne zakonczenia Cie kreca- obejrzyj Gunslinger Girl badz Wolf's Rain...

Artemis napisał/a:
Ponadto - wiele faktów można rozumieć niejednoznacznie, tak jak to było np. przy Neon Genesis Evangelion. Ale czy ty chociaz ogladales NGE? bo tytuł źle podałeś ;P

Tak, tak, "Z" zamiast "S", spal mnie na stosie za ta literowke

Artemis napisał/a:
I ostatnie - czy np. Straszny film, jest filmem? Albo komedia Głupi i głupszy? Chyba tak... Porównaj teraz Kiepskich, Lost, i Prison Break...

Przyklad- Naturo i Neon. Przy ktorym ta "bajeczka" o walce, o wlasnosc jest tyle wazna co przetarta skarpetka.

Lost, Prison Break sa teraz popularnymi serialami, ktore nie musza sie wszystkim podobac. Dla mnie Lost bylo doszczetnie nudne, nie typuje w tym temacie.

Artemis napisał/a:
czy napisał byś, że kiepskich ciężko nazwać jest prwadziwym serialem?^^

A czy Naruto nazwalbys prawdziwym Anime?

Artemis napisał/a:
- to jest prawdziwy serial, ma inny przekaz, jest kierowany do innej grupy wiekowej etc. Ja osobiście nie lubie horrorów..

Bleach, Wolf's Rain i reszta (ok, procz NGE, niech bedzie) horrorami? Nie ma w nich wiecej przemocy niz w Twoim typie serialu Prison Break czy Sailor Moon.

Artemis napisał/a:
lubie za to kryminały i komedie :]

Po 1: to nie jest temat do rozpisywania sie nad swoim gustem.
Po 2: Zapoznaj sie z definicja Anime i jego historia, przyda sie jesli kiedys bedziesz chcial oceniac inne tytuly.
Po 3: Twoj post nic nie wniosl pod wzgledem do nazwy tematu. Teraz napisze tak jak Ty, wiele razy na forum Nations- przestan spamowac.

Mam swoje zdanie, idzie to w parze z ustrojem w jakim zyjemy ;) Chcesz, tep mnie, ale wlasne zdanie jest najwazniejsze.

Gość

Wysłany: 2008-03-12, 17:48     

Cytat:
Po 3: Twoj post nic nie wniosl pod wzgledem do nazwy tematu. Teraz napisze tak jak Ty, wiele razy na forum Nations- przestan spamowac.

Cytat:
Spam to niechciane elektroniczne wiadomości niezgodne z omawianym tematem.

Temat:
Cytat:
Anime / Mangi

moje opisy:
Cytat:
Sailor Moon — manga oraz anime o nastolatkach

Cytat:
Naruto - manga i anime autorstwa Masashiego Kishimoto;

Cytat:
Dragon Ball (ドラゴンボール Doragon Bōru) – manga autorstwa Akiry Toriyamy

Cytat:
To jest temat ogólny o Anime / Mangach. Nie napisałeś w nim dokładnego celu. Podając liste Anime piszesz także o swoim guście. Ja nie będę podawał tytułów, bo większości z nich nie będziesz znał.

Pisze zgodnie z tematem, więc to nie ja spamuje. Nie podałeś wystarczających informacji w swoim temacie, więc jest to twoja sprawa.

Cytat:
Co do Sailor Moon- jesli chcialbym ogladac typ problemow nastolatkow i ich walke ze zlem, wlaczylbym se serie Power Rangers ^^ SM nie odbija od tego poziomu. Tyle, ze w SM, na szczescie, nie ma gumowych przeciwnikow i kartonowych mieszkan ;)

A oglądałeś chociaż? Ja oglądałem ostatnio jedną serie power rangers mystic force, i porównywanie SM i PR jest tak samo trafne jak twoje porównanie DB i NGE.

A czy Naruto nazwalbys prawdziwym Anime? - Tak, a kiepsy to prwadziwy serial. Przy naruto można się troche pośmiać, i wyłączyć myślenie... poprostu odprężyć się np. po ciężkiej pracy... akcja nie zbyt zaskakuje a fabuła jest marna, ale o to chodzi w tym gatunku. Główny bohater ma być niezdarny, i dziecinny...
To, że ty lubisz anime Psychologiczne, Trillerowate, horrorowate, i detektywistyczne, to tylko kwestia twojego gustu.

np. NGE tez moglbym nie n :lol: azwac prawdziwym Anime, bo opowiada ono głównie o tym co odczuwają postaci, a nie o tym co robią. To co sie dzieje nie jest w tym Anime najważniejsze... bo w tym anime chodzi o to, o czym myślą dane postacie, i co odczuwają. Mam nadzieje, że to wyłapałeś z NGE.

Dla mnie NGE poprostu przerażające, i bardzo trudne... ja akurat nie pracuje fizycznie, musze myśleć o zbyt wielu rzeczach naraz po kilkanaście godzin dziennie, do tego ciągłe myślenie o serwerze itp. dlatego wole oglądać szybką, nieprzewidywalną akcje.

Cytat:
Mam swoje zdanie, idzie to w parze z ustrojem w jakim zyjemy ;) Chcesz, tep mnie, ale wlasne zdanie jest najwazniejsze.

To wcale nie jest najważniejsze... a myśląc tak jak ty
Cytat:
Artemis napisał/a:
lubie za to kryminały i komedie :]
Po 2: Zapoznaj sie z definicja Anime i jego historia, przyda sie jesli kiedys bedziesz chcial oceniac inne tytuly.

mógł bym napisać to samo... czyli przestań spamować, to nie jest temat o tobie ... bla bla.

Cytat:
Bleach, Wolf's Rain i reszta (ok, procz NGE, niech bedzie) horrorami? Nie ma w nich wiecej przemocy niz w Twoim typie serialu Prison Break czy Sailor Moon.

I ostatnie - nie wszystko co ma przemoc, jest horrorem...
Cytat:
Zadaniem horroru jest często wywołanie lęku i niepokoju u odbiorcy utworu
Akurat bleach nie jest horrorowate... ale Death Note jest jak najbardziej horrorowate. A wolfs rain jest smutne :<

To, że dane Anime jest pesymistyczne, wcale nie oznacza ze jest "prawdziwym anime"
ps. oglądałem pare odcinków bleach kojaży mi się bardzo z Full Metal Alchemist... i ma dość dużo cech wspólnych z dragon ballem (Bleach ogladalem pare odcinków tylko i jest bardzo fajne)

Laguna 
szary pan ;)

Wysłany: 2008-03-12, 18:04     

Laguna napisał/a:
Wpadam z zapytaniem czy ktos z was (procz Gq) takze lubuje sie w tych "srodowiskach"? Czy macie godne uwagi tytuly?

Laguna napisał/a:
PS: I prosze, anime (ciezko to nazwac prawdziwym anime) takie jak, Naruto, DBZ, Sailor Moon mnie nie interesuja. Wiec o tytuly takich typow nie prosze :) Wole cos ciezszego, z przekazem, do pomyslenia ;)

Anonymous napisał/a:

Pisze zgodnie z tematem, więc to nie ja spamuje. Nie podałeś wystarczających informacji w swoim temacie, więc jest to twoja sprawa.

Jestes pewien swoich stwierdzen? Jak dla Ciebie, przekazalem cale info czego oczekuje w odpowiedziach i czego nie oczekuje. Przyklad masz czarno na bialym.

Gość

Wysłany: 2008-03-12, 18:30     

Treść, a temat co coś całkiem różnego. Pozatym staram się Ciebie właśnie wyprowadzić z błędu, bo twoje posty wydają mi się ostro snobistyczne. Jako, że to jest temat Anime / Mangi w dziale "O wszystkim i o niczym", to chyba mam prawo do dyskusji na temat Anime/Mang prwada?

Ja myśle, że obrażanie poszczególnych gatunków anime, nie jest zbtyt dobrym posunięciem. Ja moge równie dobrze to samo napisać o psychoderylicznym Neon Genesis, czy Dramacie Wolf's Rain.

A co do propozycji - to polecam koleno
Full Metal Alchemist jeśli lubisz bleach.
Soul Hunter jeśli lubisz intrygi... :P

Full Moon wo sagashite jeśli jesteś osobą wrażliwą na ludzkie cierpienie.
Kamikaze Kaitou Jeanne - jeśli lubisz zaskakującą akcje, DNAngel jeśli wolisz obejżeć bardziej dziecinną wersje z Chłopakiem w roli głównej, która jest nieudolną podróbką KKJ.
Inuyasha, Tenchi też dość fajne Anime ;>
Ghost Hunt kryminał
Blood the Last Vampire straszne Anime, powinno Ci się podobać
Notatnik Śmierci - mroczne, zagadkowe... wiele tajemnic :] coś wprost dla Ciebie.
Paranoia Agent Fabuła, fabuła, myślenie, fabuła, myślenie :] i tyle.

CzarT

Wysłany: 2008-03-12, 22:23     

Primo - Gosciu zarejstruj sie i nie pisz anonimowo
Sekundo - chyba ja inna generacja, ale corke tu wysle zeby z wami popisalao mandze itp
Tercio - serial wszechczasow to Stargate- -goroco polecam, jest co ogladac bo z 250 odcinkow nakrecili :P

BliZz4Rd

Wysłany: 2008-03-12, 23:17     

Looknij Sobie Hellsinga ;P lub najnowszego OVA ;x
@z jakiej racji artemis tutaj ^.-'?...

ZiiZii 

Wysłany: 2008-03-13, 00:17     

Ja tam lubie wszystkie gatunki mangi/anime ale najbardziej to :
ecchi (ale tylko troche ^_^), komedie, harem, romans, shonen.
A polecam Love Hina i Myself; Yourself i oczywiscie Bleach. ^.^

Artemis

Wysłany: 2008-03-13, 00:30     

A z takiej racji, że jestem członkiem Unseliee - grałem na kilku serwerach chodząc z szyldem tej gildii :] co oznacza, że mam takie same prawa jak ty, a jeśli Ci się to nie podoba - miej pretensje do tych co mnie przyjeli... a nie do mnie.

Co do hellsinga - to jest Anime dla tyranów, którzy myślą, że są lepsi... ale to mylne wrażenie, a oni tego nie rozumieją... no albo dla tych, którzy lubią patrzeć na przemoc i nienawiść, ale jak ich można nazwać? I nie, że chce kogoś obrażać, tak odbieram to anime... ale moge być w błędzie, więc jeśli tak jest - przedstaw mi argumenty, bo jestem tylko człowiekiem, moge wielu rzeczy nie wiedzieć, i tak jak każdy, moge się też mylić.

ps.
Gościem byłem ja - poprostu przerywałem pisanie, bo robie wiele rzeczy na kompie i mnie wylogowywało z forum :<

@Blizzard, bo jak grałem to byłem u Tommyego w gld, pozatym ja czesto daje sobie inne nicki...
np. moj dl to zawsze LordArt
często mam tez rozne odmiany mojego glownego nicka takie jak Artek, Arti itp. Do tego też różnego rodzaju nazwy zwierzaków np. Kotek, koteczek, Kroliczek, Zajaczek... czasem miewam różnego rodzaju nicki łączone np. MagicSnake i tym podobne, a żeby tego było mało przyjmuje tez nicki z roznych anime np. Takuto, Tigertron etc.
od czasu do czasu mam inne dziwne nicki, aby mnie nikt nie poznał... typu "DragonPL" "DziwnyBK'' itp.
Ostatnio zmieniony przez Artemis 2008-03-13, 19:59, w całości zmieniany 2 razy  

Laguna 
szary pan ;)

Wysłany: 2008-03-13, 10:51     

Anonymous napisał/a:
Treść, a temat co coś całkiem różnego. Pozatym staram się Ciebie właśnie wyprowadzić z błędu, bo twoje posty wydają mi się ostro snobistyczne. Jako, że to jest temat Anime / Mangi w dziale "O wszystkim i o niczym", to chyba mam prawo do dyskusji na temat Anime/Mang prwada?

Ja myśle, że obrażanie poszczególnych gatunków anime, nie jest zbtyt dobrym posunięciem. Ja moge równie dobrze to samo napisać o psychoderylicznym Neon Genesis, czy Dramacie Wolf's Rain.

A co do propozycji - to polecam koleno
Full Metal Alchemist jeśli lubisz bleach.
Soul Hunter jeśli lubisz intrygi... :P

Full Moon wo sagashite jeśli jesteś osobą wrażliwą na ludzkie cierpienie.
Kamikaze Kaitou Jeanne - jeśli lubisz zaskakującą akcje, DNAngel jeśli wolisz obejżeć bardziej dziecinną wersje z Chłopakiem w roli głównej, która jest nieudolną podróbką KKJ.
Inuyasha, Tenchi też dość fajne Anime ;>
Ghost Hunt kryminał
Blood the Last Vampire straszne Anime, powinno Ci się podobać
Notatnik Śmierci - mroczne, zagadkowe... wiele tajemnic :] coś wprost dla Ciebie.
Paranoia Agent Fabuła, fabuła, myślenie, fabuła, myślenie :] i tyle.

Paru z tych tytulow przyznaje- nie znam, ale zapewne wszystkie sprawdze.
Aha i nie wiem dlaczego oceniasz mnie jako maniaka "horrorowatych" anime?
Po prostu niektore z tych byly dla mnie cenniejszym przekazem niz inne a te akurat zawieraly wiele motywow zbrodni, przemocy, strachu itp, to jest czesc zycia, ktora sprawia, ze te a nie inne spodobaly sie bardziej.
Ale dosc juz tego. Mam co robic :)

BliZz4Rd

Wysłany: 2008-03-13, 14:47     

@offtop Artemis , jakos Cie nie kojaze ^.-' a jestem w tej gildi od hm... od poczatku?

VeGo 

Wysłany: 2008-03-24, 17:31     

ha! Blizzard masz rację.
a co do Anime to Bleach wymiata ;) Naruto oglądałem ale mi się znudziło ;) Death Note mże być obejrzałem 2x odcinków i jak narazie nie mam jakoś chęci kontynuować oglądania za bardzo mnie wciągają a ja muszę sie uczyć bo nie zdam xD

Unseliee na zawsze.

:)

hadaway

Wysłany: 2008-03-25, 15:39     

Ty i tak nie zdasz, nawet jak bedziesz sie uczy, a za co zapytacie?
Owszem Vegusiu za wygląd! xD
Ja tam wole mojego starego, kochanego, nagranego na 10 plyt dvd, z wycietymi reklamami, z lektorem "Dragon ball'a "xD

Odpowiedz do tematu